<..   Neděle 15. 3. 2009, 14 hod - odstřel komína v Močovicích
   

Byl to hodně moc smutný den.

Přijeli jsme půl hodiny před plánovaným odstřelem. Pohled na komín vybudil dusivou atmosféru návštěvy svého blízkého v nemocnici. Pata komína byla obalena bílým obvazem, stál tam sám a nikdo se k němu nesměl přiblížit, jakoby měl nějakou prašivou nemoc.

Hasiči nás společně se stovkou dalších vyháněli daleko do polí, nakonec jsme skončili tak půl kilometru od komína. Rozbalili jsme si stativy a čekali. Pár minut před odstřelem začalo silně pršet. A aby smůly bylo ještě více, tak nějaký spratek navíc kopnul těsně před odstřelem loche do stativu a rozhodil ji kompozici.

No a pak přišla rána a jedno oko nezůstalo suchý. Ono taky ani nemohlo, fakt docela pršelo. Střelmistrovi zatleskalo jen pár lidí. Někdo zamručel, padlo pár sprostých slov. Danny řekl "fuj".

Pak se lidi vrhli na padlou mrtvolu a začali ji obírat o suvenýry. Tu vzali cihlu, tu ocelovou stupačku, jímací tyč hromosvodu. A do toho chaosu a prachu se vrhla TV Nova. A lidé plakali, děti lítali v troskách, střelmistr Šobíšek spokojeně předl, starosta Kos obhajoval demolici.

Komín postavili staří komínáři za půl roku, pak přes sto let stál a v neděli stačilo 6 sekund pro trvalou sterilizaci tohoto místa.

Odstřel provedla firma MITAL s.r.o. za 45 000 Kč.

Byl to moc smutný den.

 

gif animace (4 MB)

 

Fotografie:


Pokud víte o komínu více,  napište nám. Rádi informace rozšíříme!

2009 © fabriky.cz